Obsah nejsou jen články

minulých příspěvcích jsme se podívali na možné druhy obsahu, kterými můžete přilákat potenciální zájemce o vaše produkty. Dnes si řekneme, kdy který obsah použít.

Od startu k cíli

Na začátku jste vy se svým výrobkem nebo službou. Sami jste to udělali a víte o tom všechno. Tam venku je anonymní dav lidí, kteří o vašem produktu naopak nevědí vůbec nic. Cílem je přesvědčit je o tom, že k vám mají přijít a nakoupit. A v tom cíli chcete být dříve, než vaše konkurence. Ukážeme si, jak na to.

Dopředu říkám, že neexistuje žádné zázračné kouzlo, kterým dokážete přesvědčit pokud možno všechny a pokud možno hned. Ještě jinak řečeno: sedmimílové boty, které vás rychle přenesou od startu k cíli jsou vážně jen v pohádkách. Vaše šance bý v cíli před ostatními se ale rapidně zvýší, když použijete obsahový marketing. Proč? Protože půjdete k cíli alespoň nejkratší cestou. Využijete totiž toho, že se dnes skoro každý před nákupem čehokoliv radí s obsahem internetu. Ano, obsah je tu znovu. A opět v roli toho, kdo vám přivede zájemce i z míst, kam byste se s reklamou nikdy nedostali ani náhodou.

Obsah a nákupní cyklus

Začneme tedy na začátku. O vašem produktu sice nikdo neví, ale určitě ho někdo někde potřebuje. Co v dnešní době pravděpodobně udělá? Zkusí řešení svého problému najít na internetu. Pokud mu při vyhledávání dokážete alespoň přeběhnout před očima ve výsledcích, dostáváte vaši značku do jeho povědomí a tím jste úspěšně našli první část cesty k cíli. Samozřejmě ještě nemáte vyhráno, protože jste ve výsledcích vyhledávání jistě nebyli sami, a kromě toho je cesta od povědomí k nákupu ještě dlouhá. Je tedy na vás, abyste se v povědomí dobře usadili, pokud možno na vyšších místech než konkurence. K tomu vám pomůže kvalitnější obsah. Tedy s vyšší informační, a klidně také vzdělávací hodnotou. Dejte si tu práci ukázat, že o věci něco víte a staňte se přirozenou autoritou. V dalších částech cesty se vám to bohatě (doslova) vrátí.

Když budou vaše informace dostatečně zajímavé, vzbudí u čtenářů zájem. Čas od času se přijdou na váš web podívat, jestli jste tam nepřidali něco dalšího. Pokuste se je nezklamat a dodávejte nějakým způsobem užitečný obsah na web pravidelně. I to, co vám připadá ve vaší branži jako naprosto triviální, může být pro ostatní důležitým kamínkem zapadajícím do mozaiky pochopení.

Share:

Author: Jan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *