Obsahový marketing

Existuje více druhů marketingu. Podívejte se, co vaší firmě přináší obsahový marketing a proč má smysl ho chtít.

Inovativnost obsahového marketingu

Získávali jste až doposud zákazníky jiným způsobem marketingu? Potom obsahový marketing pro vás představuje přírůstkovou inovaci. Pokud byl váš dosavadní marketing založen na reklamě, pak se jedná o inovaci přelomovou.

Obsahový marketing proti reklamě

Výhody obsahového marketingu proti reklamě. Reklama otravuje klienty, obsahový marketing dává cenné informace.

No řekněte, máte snad vy sami rádi reklamu?

Obsahový marketing a nákupní cyklus

Ať už si svoje nákupy zdůvodňujeme jakkoliv racionálně, o nákupu vždy nakonec rozhodují emoce. A o tom, u koho vlastně nakoupíme, rozhodují při malých cenových rozdílech hlavně vztahy. Na formování kladných vztahů a emocí je nejlepším nástrojem právě obsahový marketing, který provádí zákazníka všemi kroky nákupního cyklu. Od rozpoznání (vyvolání) potřeby až po úspěšný nákup. Je to stejné jako v přírodě: napřed zasadíte semínka, potom se o ně staráte a když to děláte dobře, sklidíte bohatou úrodu.

Obsahový marketing umožňuje měření

A to je jedna z jeho největších výhod. Největší efektivity, tj. poměru cena/výkon, můžete dosáhnout právě s pomocí měření. V obsahovém marketingu jde měřit tolik parametrů, že největším uměním je vědět co měřit u čeho a kdy. Obsah, který nabízíte, umožňuje přirozenou segmentaci potenciálních zákazníků, protože najdou přesně to, co hledali. Každý, kdo už někdy proinvestoval značné částky do reklamy bez viditelného výsledku, ví o co jde.

Obsahový marketing a vztahy

Dej a bude ti dáno. Odvěká pravda má v obsahovém marketingu své skvělé naplnění. Lidé se totiž zajímají mnohem více o řešení svých vlastních problémů, než o cizí výrobky a služby. Když ale svým potenciálním zákazníkům nabídnete řešení, tak si vás nejen v dobrém zapamatují, ale díky tomu vás i najdou. Výborným příkladem je obsah ke stažení, např. užitečná vysvětlující infografika, nebo e-kniha.